Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamtömning Umeregionen
Referensnummer: 20229
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar hämtning och transport av slam från brunnar och enskilda reningsverk för bostadsändamål samt från slutna tankar som är att betrakta som fast anläggningar för slam och spillvatten. Uppdraget omfattar kommunerna Umeå, Nordmaling, Bjurholm, Vännäs, Vindeln och Robertsfors.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 42 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513600 Avlägsnande av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen