2. Förfarande
Förfarande
Titel: Artroskopisimulator
Beskrivning: Simulator för träning av bildstyrd intervention
Intern identifierare: DS2024-1345
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kvalificeringskrav
Beskrivning: För utvärderingskriterier anges ett max betyg, en vikt och påslag per betygssteg för vart kriterium. Lägsta betyg är alltid noll (0) och betyg sätts vid utvärdering som ett heltal från noll till angivet max betyg. Vikt (i %) är den procentsats av maximalt påslag som tilldelats kriteriet. Påslag per betygssteg är det värde ett betygssteg för kriteriet ger i påslag på det totala anbudspriset. Ett högre betyg ger ett lägre påslag. Betyg noll (0) ger alltid fullt påslag. Högsta betyg ger alltid noll (0) påslag. Ex) Ett maximalt påslag för upphandlingen om 1 650 000 och en kriterievikt om 6% ger med max betyg 3 vid utvärdering: för betyg noll (0) - 99 000 i påslag för betyg ett (1) - 66 000 i påslag för betyg två (2) - 33 000 i påslag för betyg tre (3) - 0 i påslag
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Föreskrifter och krav
Beskrivning: Se upphandlingsunderlaget.
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem