306382-2019 - ResultatSverige-Oxelösund: Teknisk besiktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Myndighetsbesiktning
Referensnummer: Inkop2018.24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser ramavtal för funktionskontroll/besiktning för följande anläggningar i kommunernas fastigheter:
• Ventilationsanläggningar, OVK
• Motordrivna anordningar (hiss, portar & ridåväggar)
• Revisionsbesiktning automatiskt brandlarm
• Revisionsbesiktning automatiskt vattensprinkler
• Revisionsbesiktning elanläggning
• Trycksatta anordningar
• Cistern
• Lekplatser och lekredskap
Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör.
Ramavtalet gäller för Oxelösunds kommun inklusive de helägda dotterbolagen, Trosa Kommun, TROBO samt Nyköpings kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631000 Teknisk besiktning, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen