306387-2019 - ResultatSverige-Kungsbacka: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser daglig transport av mat till skolor, äldreboende etc
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen