Ytterligare upplysningar kan erhållas från: ovannämnda adress
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: Officiellt namn: Örebro kommun Tekniska förvaltningen Postadress: Box 33300 Ort: Örebro Postnummer: SE-701 35 Land: Sverige
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen 1 st. Bokbuss totalvikt högst 3,5 ton.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen 1 st. fabriksny Bokbuss med en totalvikt av högst 3,5 ton. Bokbussen skall användas vid Örebro stadsbibliotek.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34144760 Bokbussar
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner