306490-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Trelleborg: Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service- och installationselektriker
Referensnummer: KS 2020/576
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Trelleborgs kommun inbjuder till att lämna anbud på Service- och installationselektriker.
Denna upphandling avser service- och installationselektriker.
Åtagandet omfattar ny- och tillbyggnader samt underhåll av el-installationer i kommunens fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen