306510-2019 - ResultatSverige-Mölnlycke: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom Arkitekt inklusive tillgänglighet och akustik
Referensnummer: 19/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Förbo avser handla upp ramavtal med konsulter inom område Arkitekter inklusive tillgänglighet och akustik för att stödja oss i den framtida ny -och ombyggnationen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen