Förfrågan avser ramavtal gällande Kretslopp och vattens behov av slussventiler för perioden 2018 - 2020 med möjlighet till prolongering. Behov av slussventiler i dimensionerna, DN 65 - 300 mm har under tidigare år varit cirka 500 stycken med tillhörande teleskopiskt garnityr och betäckning. Uppskattningen av volymen är ungefärlig och lämnas utan ansvarsförbindelse från köparen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen