306652-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Installation av telekommunikationsutrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsnät Albano, hus 1, 2 och 4
Referensnummer: SU FV-1557-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45314000 Installation av telekommunikationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser installation av kommunikationsnät för projekt Albano hus 1, 2 och 4. Uppdraget sker samtidigt med andra entreprenader i husen och området, vilket ska beaktas och tas stor hänsyn till. Uppdraget utförs i tre etapper med start av hus 4, sedan 2 och sist 1. Efter varje etapp kan vidare arbeten komma att avropas, detta är dock av väsentligt mindre omfattning jämfört med etapperna.