Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intranät och Ledningssytem
Referensnummer: 2018/1040-VKF-4502
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Nytt intranät samt ledningssystem i form av en paketerad lösning för Microsoft Office 365 och SharePoint Online.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48220000 Programvara för Internet och intranät, 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen