Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Stödfunktion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-produktförsörjning 2018
Referensnummer: 17/00027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser IT-produktförsörjning och omfattar samtliga produkter och tjänster beskrivna i bilaga 2. Exempelvis datorer och kringutrustning, servrar, mobiltelefoner och tillbehör, nätverksutrustning, licenser samt tillhörande tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32250000 Mobiltelefoner, 32551300 Telefoner med hörlurar, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48210000 Programvara för nätverk, 48218000 Programvara för licenshantering, 51000000 Installation (utom programvara)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen