306727-2020 - ResultatSverige-Enköping: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: KS2019/770
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande bevakningstjänster för Enköpings kommun, Ena Energi AB och AB Enköpings hyresbostäder. Avtalet avser bevakningstjänster som ett funktionsuppdrag innehållande rondering, larmryck, p-bevakning tomtmark ordningsvakter och störningsjour.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen