Officiellt namn: Sävsjö kommun Postadress: Djurgårdsgatan 1 Ort: Sävsjö Postnummer: SE-576 80 Land: Sverige Att: Lars Dufva E-post:lars.dufva@savsjo.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Snöröjning och halkbekämpning, Sävsjö kommun 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sävsjö.
Nuts-kodSE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Snöröjning och halkbekämpning av 4 delområden (tidigare område 3) inom Sävsjö kommun med start säsongen 2016/2017. Varje delområde avtalas var för sig.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.