Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunal vuxenutbildning - Stockholms stad
Referensnummer: 2018-0408-2.3.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmarknadsnämnden i Stockholms stad bjuder in intresserade leverantörer att lämna anbud i upphandling av Kommunal vuxenutbildning till Stockholms stad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Avtalsområde 1:A Sfi studieväg 1 och viss utbildning på grundläggande nivå
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sfi studieväg 1 och viss utbildning på grundläggande nivå
Del nr: Avtalsområde 2:A Sfi studieväg 2, del av studieväg 3 och grundläggande kurser
Ytterligare CPV-kod(er) 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning
Sfi studieväg 2, del av studieväg 3 och grundläggande kurser
Del nr: Avtalsområde 3:A Barn och fritid
Barn och fritid
Del nr: Avtalsområde 3:B Bygg och anläggning
Bygg och anläggning
Del nr: Avtalsområde 3:C El och energi
El och energi
Del nr: Avtalsområde 3:D VVS
VVS
Del nr: Avtalsområde 3:E Industriteknik och teknik
Ytterligare CPV-kod(er) 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80530000 Yrkesutbildning
Industriteknik och teknik
Del nr: Avtalsområde 3:F Handel och administration samt Hotell och turism
Handel och administration samt Hotell och turism
Del nr: Avtalsområde 3:G Hantverk
Hantverk
Del nr: Avtalsområde 3:H Vård och omsorg
Vård och omsorg
Del nr: Avtalsområde 3:I Naturbruk, inom trädgård
Naturbruk, inom trädgård
Del nr: Avtalsområde 4:A Intensiva studier i sfi och svenska som andra språk (sfi studieväg 3 - svenska so
Intensiva studier i sfi och svenska som andra språk (sfi studieväg 3 - svenska som andra språk 3)
Del nr: Avtalsområde 4:B Teoretiska kurser på gymnasial nivå
Teoretiska kurser på gymnasial nivå