306802-2020 - ResultatSverige-Munkfors: Fiberoptiska informationskablar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad Stamfibernät Munkfors ERUF etapp 4
Referensnummer: 142-20-050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32562100 Fiberoptiska informationskablar
II.1.4.
Kort beskrivning
Munkfors kommun planerar att bygga fiberstamnät inom kommunen som ska anslutas till Munkfors Stadsnät som ägs av kommunen. ERUF etapp fyra består av två sträckor. M8 och M9
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32562100 Fiberoptiska informationskablar, 32562300 Fiberoptiska kablar för dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen