306808-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Fastighetsvärderingstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetsvärderingstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster avseende fastighetsvärdering inom området Uddevalla kommun. Ramavtalet omfattar samtliga kategorier av fastigheter och nyttjanderätter. Uppdragen kan även gälla marknadsanalyser, analyser av hyres- och arrendenivåer, fastighetspriser eller fastighetsekonomiska uppdrag i samband med expropriationsärenden.
Intern identifierareSBN/2024:185
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del