Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och visst underhåll av Himmelstalundsområdet.
Referensnummer: UH-2016-335
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun inbjuder Er att lämna anbud i rubricerad upphandling i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Upphandlingen omfattar tillsyn, skötsel och visst underhåll av hela Himmelstalundsområdet i Norrköping. Beställaren avser teckna avtal med en leverantör för en avtalstid på tre (3) plus maximalt ytterligare tre (3) år.