2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-system för tandvårdsenheten
Beskrivning: Region Gotland inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett IT-system inom Tandvårdsenheten. Tandvårdsenheten ansvarar för administration och handläggning inom tandvårdsstöd och barn-och ungdomstandvård. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108829:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48180000 Medicinsk programvara, 48219300 Programvara för administration, 48814000 Medicinska informationssystem, 48814200 Patientadministrativt system