306893-2016 - ResultatSverige-Eskilstuna: Konsulttjänster inom VA
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering och utredning VA.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Södermanlands län.
Nuts-kod SE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av konsulter för utredning och projektering av vatten-, spill- och dagvattenledningar samt dagvattenanläggningar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71321300 Konsulttjänster inom VA, 71300000 Ingenjörstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.