306917-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Hörningsnässkolan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelHörningsnässkolan
BeskrivningUpphandlingen avser en totalrenovering av Hörningsnässkolan, Hus A och Hus E med en omfattning om ca 3 000 kvm. Hörningsnässkolan är en kommunal lågstadieskola och fritidshem med årskurserna F-3.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130377:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader