2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fuktsakkunnig till Nya Rosenlundsbadet
Beskrivning: Uppdraget omfattar att vara fuktsakkunnig under projekteringsskedet från systemskedet fram till och med bygghandlingsskedet samt att vara bevakande under produktionsskedet kopplat till den strategi som tagit fram under projekteringsskedet.
Intern identifierare: 24/123
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Konsult