306980-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Vuxen- och annan undervisning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
GY: Upphandling av Kommunal vuxenutbildning på gymnasial nivå, högskoleförberedande
Referensnummer: 0650/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kommunal vuxenutbildning på gymnasial nivå, högskoleförberedande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning, 80410000 Diverse skoltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av Kommunal vuxenutbildning på gymnasial nivå, högskoleförberedande.