Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal psykolog för urvalsbedömning
Referensnummer: 21/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för psykolog för urvalsbedömning av kandidater.
För att säkerställa ett objektivt beslutsunderlag när det gäller personliga egenskaper efterfrågar MSB ibland extern urvalsbedömning i samband med rekrytering av chefer och handläggare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen