See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av kommunal vuxenutbildning till Stockholms stad
Beskrivning: Arbetsmarknadsnämnden i Stockholms stad har genomfört upphandling av Kommunal vuxenutbildning till Stockholms stad.
Intern identifierare: AMF 2023/341
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster, 80530000 Yrkesutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Sfi studieväg 2 och grundläggande kurser
Beskrivning: Se upphandlingsdokument.
Intern identifierare: Sfi studieväg 2 och grundläggande kurser
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sfi studieväg 3 och grundläggande svenska som andraspråk delkurs 2, 3 och 4
Intern identifierare: Sfi studieväg 3 och grundläggande svenska som andraspråk delkurs 2, 3 och 4
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Gy Teori när, närundervisning med inslag av fjärrundervisning
Intern identifierare: Gy Teori när, närundervisning med inslag av fjärrundervisning
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Gy Teori Distansundervisning med inslag av fjärrundervisning samt Distansundervisning
Intern identifierare: Gy Teori Distansundervisning med inslag av fjärrundervisning samt Distansundervisning
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Barn och fritid
Intern identifierare: Barn och fritid
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: El och data
Beskrivning: Yrkespaket inom område el, energi, nätverk samt data.
Intern identifierare: El och data
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Hår och stylist
Beskrivning: Yrkespaket inom område försäljning, service och handel.
Intern identifierare: Hår och stylist
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Hotell och turism
Beskrivning: Yrkespaket inom område hotell och turism.
Intern identifierare: Hotell och turism
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: VVS & Fastighet
Beskrivning: Yrkespaket inom område ventilation, värme, sanitet samt fastighet.
Intern identifierare: VVS & Fastighet
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Vård och omsorg
Intern identifierare: Vård och omsorg