307049-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Saneringsarbeten, fukt o vatten, brand samt klottersanering
Referensnummer: UNR 8/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende:
Del A: Saneringsarbeten fukt och vatten, samt tillhörande rivningsarbeten
Del B: Saneringsarbeten efter brand, samt tillhörande rivningsarbeten
Del C: Klottersaneringsarbeten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111100 Rivning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 90690000 Klottersanering, 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen