2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utskriftstjänst Gävle kommun och Ockelbo kommun
Beskrivning: Ramavtal på beställarnas behov av skrivare, multifunktionsskrivare (MFP) och tillbehör. Detta kan ske via köp, leasing eller både och. Inklusive tillhörande tjänster.
Intern identifierare: 13283
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
Ytterligare klassificering (cpv): 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Utskriftstjänst Gävle kommun och Ockelbo kommun