Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal för byråtjänster inom intern- och marknadskommunikation,
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 13: Reklamtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Arbetsförmedlingen upphandlar nu byrå för internkommunikation och marknadskommunikation för de närmaste 4 åren. Upphandlingen omfattar både kompletta åtaganden samt avgränsade uppdrag inom området. Leverantören ska således kunna offerera kompletta åtaganden, såväl som enstaka konsulter, för deltagande som resurser inom projekt som leds av Arbetsförmedlingen.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.