307071-2020 - ResultatSverige-Skellefteå: Byggmaterialrelaterade produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högnäs-ST24 Kvistforsen L7S1
Referensnummer: UH/20/141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44140000 Byggmaterialrelaterade produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Materiel till Högnäs-ST24 Kvistforsen L7S1
Om Skellefteå Kraft
Skellefteå Kraft är en av Sveriges största kraftproducenter, med egna produktionsanläggningar för vindkraft, vattenkraft, värme och bioenergi. Verksamheten består av såväl teknisk utveckling som försäljning och leverans. Dessutom bedrivs verksamhet inom fastighetsuthyrning och bredband.
OMFATTNING
Skellefteå Kraft AB inbjuder till anbudsgivning gällande Högnäs-ST24 Kvistforsen L7S1, med diarienummer UH/20/141, enligt nedanstående instruktioner. och bifogade handlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30237280 Tillbehör för kraftförsörjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen