Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS - Konsulttjänster inom Miljö & Hållbarhet
Referensnummer: 20/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi AB (JEAB) med dotterbolag avser skapa förutsättningar för att möta merparten av företagets behov av konsulttjänster inom Miljö & Hållbarhet. För att klara framtidsutmaningar är konsultstöd avgörande för JEAB:s framgång. De konsulter som anlitas bjuds in att vara medspelare och drivande i utformningen av regionens framtida infrastruktur för ett gott samhälle.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen