30709-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Amplified femtosecond laser system
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAmplified femtosecond laser system
BeskrivningThe Lund High-Power laser Facility at Lund University is issuing a tender for an amplified femtosecond laser system operating around 1030 nm.
Intern identifierareV2024/2458
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAmplified femtosecond laser system