307093-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Postgång
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Postförmedling
Referensnummer: FUT 2019–0334
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64110000 Postgång
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar utskick posttjänster i form av:
— Adresserad försändelse/samhällsinformation (ADR)
— Adressköp
— Fastighetsselekterade utskick
— Oadresserad försändelse/samhällsinformation (ODR)
— Option: Utökat adressköp.