30711-2022 - ÄndringSverige-Skellefteå: Tält
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av tälthallar inkl montage till Skellefteå kommun
Referensnummer: UH-2021-418
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39522530 Tält
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans och montage av tälthallar till i första hand hamnen i Skellefteå.
Tälthallarna ska användas för att lagra exempelvis maskindelar, kalk i säck med mera.
Upphandlingen går under Lag (2016:1146) om upphandling inom försörjningssektorerna och förnyad konkurrensutsättning kommer att göras mellan antagna leverantörer vartefter behoven av fler tält uppstår.
Inga frågor besvaras under Jul- och Nyårshelgerna.