307127-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik – Statistiktjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Statistiktjänster
Beskrivning: Statistiktjänsterna omfattar kvantitativa mätningar och undersökningar (enkäter) samt kvalitativa mätningar och undersökningar (fokusgrupper, djupintervjuer, observationsstudier, telefonintervjuer). Mätningarna och undersökningarna riktar sig till kommunens invånare, brukare, företag m.fl. och görs i syfte att ge beslutsstöd för planering och utveckling av de kommunala verksamheterna.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108906:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79330000 Statistiktjänster