See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Evenemangsel i publik miljö
Beskrivning: Evenemangsel i publik miljö. Beställning, material, ikoppling, drift, jour under de publika evenemang som Destination Uppsala genomför på uppdrag av Uppsala kommun.
Intern identifierare: DUAB-2024-00047
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65320000 Drift av elektriska anläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31600000 Elektrisk utrustning, 42992000 Elektriska varor för specialbruk, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45316100 Installation av utomhusbelysning, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 79952000 Evenemang, 79952100 Anordnande av kulturevenemang
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000