2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Räddningskamera-sats
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av räddningskamera-sats. Leverantören ska även tillhandahålla support av produkterna samt utbildningsmaterial. Räddningskamera-satsen avses användas för att kunna finna och kommunicera med offer i kollapsade byggnadskonstruktioner i urban miljö till följd av t.ex. naturhändelser som ras och skred, olyckor eller terrordåd. Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör.
Intern identifierare: 25/326
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38650000 Fotoutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000