See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spaltlampor primärvård
Beskrivning: Upphandlingen avser anskaffning av Spaltlampor till Primärvården. Varorna planeras ingå i en utbytesplan för att ersätta äldre Spaltlampor med bristande funktion.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33122000 Oftalmologisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106305:Lot:1