307171-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för marknadsföring – Kommunikations- och mediebyrå
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKommunikations- och mediebyrå
BeskrivningHögskolan Väst avser att teckna ett ramavtal med en byrå/partner som kontinuerligt kan stödja högskolans kommunikations- och marknadsföringsarbete. Ramavtalet ska möjliggöra löpande avrop av tjänster som täcker hela kedjan av kommunikations- och marknadsföringstjänster från analys och strategi till återkommande kampanjer och projekt samt mediaköp, anpassning av media och uppföljning till olika kanaler och målgrupper på en lokal, nationell och internationell marknad.
Intern identifierareHV 2026/192
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000