307203-2021 - ResultatSverige-Västerås: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll och service av hissar, portar och automatdörrar
Referensnummer: 202107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser avtal innefattande underhåll och service av beställarens hissar-, portar-/grindar-, automatdörranläggningar avseende förebyggande underhåll, avhjälpande underhåll innefattande reparationer, åtgärdande av skador, åtgärder utifrån revisionsbesiktningar, Jourhållning mm.
Avtalet som avses tecknas är ett s.k. fullserviceavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen