307207-2021 - ResultatSverige-Umeå: Underhåll av flygplan
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Base Maintenance PC-24
Referensnummer: KSA 70-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50211100 Underhåll av flygplan
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunalförbundet Svenskt Ambulansflyg upphandlar Base maintenance till sin flygplansflotta bestående av initialt sex Pilatus PC-24
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen