Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mikroskop
Referensnummer: EUI 18 084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Om upphandlingen
Göteborgs Universitet har behov av att upphandla mikroskop. Mikroskopet ska vara ett avancerat automatiserat mikroskop för live-imaging med flera objektiv och plattfunktioner/snitt för både fluorescens och vitt ljus. Se vidare i upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen