307276-2021 - ResultatSverige-Borås: Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HR-, löne- och tidsregistreringssystem
Referensnummer: 21/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser:
— Molntjänst för tidregistrering, HR-och lönesystem
— Tjänster under implementation
— Beställarens specifika integrationstjänster; Integration mot ekonomisystemet
Agresso, FAST2, Active Directory (AzureAD) och Visma Insikt
— Drift, underhåll och support under avtalstiden inklusive uppdateringar som
Krävs för att följa vid var tid gällande svenska lagar och tillämpliga avtal
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72228000 Konsulttjänster för integration av maskinvara, 72262000 Utveckling av programvara, 72263000 Programimplementation, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen