Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter av färdiglagad mat i Linköpings kommun.
Referensnummer: UH-2016-98
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av ”Transporter av färdiglagad mat i Linköpings kommun”.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ekholmskolan, 02.01
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Antal månader: 36
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
12 + 12.
Ekholmskolan, 02.02
Del nr: 2
Ekholmskolan, 02.03
Del nr: 3
Kärna skola, 04.01
Del nr: 4
Skäggetorpsskolan, 06.01
Del nr: 5
Skäggetorpsskolan, 06.02
Del nr: 6
Tornhagsskolan, 08.01
Del nr: 7
Tornhagsskolan, 08.02
Del nr: 8
12+12.
Vikingstad skola, 09.01
Del nr: 9
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Vikingstad skola, 09.02
Del nr: 10
Ånestad skola, 10.01
Del nr: 11
Änggårdsskolan, 11.01
Del nr: 12
Änggårdsskolan, 11.02
Del nr: 13
Änggårdsskolan, 11.03
Del nr: 14
Berzeliusskolan, 12.01
Del nr: 15
Klara grundskola, 12.02
Del nr: 16
ALG, 14.01
Del nr: 17
ALG, 14.02
Del nr: 18
ALG, 14.03
Del nr: 19
ALG, 14.04
Del nr: 20
ALG, 14.05
Del nr: 21
ALG, 14.06
Del nr: 22
ALG, 14.07
Del nr: 23
Ekängskolan, 15.01
Del nr: 24
Ekängskolan, 15.02
Del nr: 25
Ekängskolan, 15.03
Del nr: 26
Fridtunaskolan, 16.01
Del nr: 27
Fridtunaskolan, 16.02
Del nr: 28
Ljungsbro skola, 17.01
Del nr: 29
Ljungsbro skola, 17.02
Del nr: 30
Ljungsbro skola, 17.03
Del nr: 31
Ljungsbro skola, 17.04
Del nr: 32
Kunskapsgallerian, 18.01
Del nr: 33
Harvestadskolan, 19.01
Del nr: 34