Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av farligt avfall – Hedemora Energi.
Referensnummer: 73-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar insamling av farligt avfall från återvinningscentral till en godkänd mottagningsanläggning. Även rådgivning för personal på återvinningscentral och mobila insamlingar är tjänster som ingår.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 824 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall, 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen