Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsmaterial slöjdundervisning 2022
Referensnummer: GNU 2022/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03419100 Virkesvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar slöjdvirke och slöjdmateriel samt leverans av detta till skolornas slöjdverksamheter i kommunerna: Avesta, Borlänge, Falun, Gagnef, Hedemora, Ludvika och Säter. Undantag: För Hedemora kommun omfattar avtalet endast slöjdmateriel.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Slöjdvirke
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03419100 Virkesvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Slöjdvirke och slöjdmateriel.
Slöjdmateriel
Del nr: 2