Officiellt namn: Lunds universitet Postadress: Box 117 Ort: Lund Postnummer: SE-221 00 Land: Sverige Att: Henrik Nottorp E-post:henrik.nottorp@eken.lu.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Utskriftslösning med tillhörande betalningstjänst.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 5: Telekommunikationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lund.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Utskriftslösning med tillhörande betalningstjänst.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48773000 Utskriftsprogram, 48773100 Utskriftshanterare, 72212770 Programvaruutvecklingstjänster för allmänna verktygsprogram samt komprimerings- och utskriftsprogram, 72212772 Programvaruutvecklingstjänster för utskriftsprogram
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.