2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontrollbesiktningsutrustning
Beskrivning: Aktuell utrustning är bla bromsprovare, slitageindikator, framvagnsplatta, rökgasmätare/opacitetmätare, ljusinställningsutrustning, lyftkuddar, hjulspinnare, bromsvätsketestare samt retardationsmätare. All utrustning ska uppfylla tillämpliga krav enligt transportstyrelsens föreskrifter (TSFS 2017:57), där så erfordras.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38540000 Maskiner och apparater för provning och mätning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129864:Lot:1