Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HPGE-detektor
Referensnummer: MT 2017-0147/4 / 21RS2141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38431000 Detektorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. HPGE-detektor för leverans till verksamhetsområde röntgen och sjukhusfysik, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar option på underhållsavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 38430000 Detektions- och analysutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen