307538-2020 - ResultatSverige-Örebro: Byggnation av ambulansstation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad Ambulansstation Berglunda
Referensnummer: 20RS3153
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45216122 Byggnation av ambulansstation
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av totalentreprenad ambulansstation Berglunda, Örebro
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45421000 Snickeriarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen