307549-2022 - ResultatSverige-Luleå: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinskt förbrukningsmaterial till kommunerna i Norrbotten
Referensnummer: KLF 2021/762
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal gällande medicinskt förbrukningsmaterial till samtliga kommuner i Norrbottens län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 85142400 Hemleverans av inkontinensprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2