See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elevtransport 2024 (Ystad + Simrishamns kommuner)
Beskrivning: Upphandlingen avser elevtransport för Ystads och Simrishamns kommuner. Upphandlingen är uppdelad i olika delområde, där Ystad och Simrishamn är olika delområde och varje kommun har också olika delområde. Närmare beskrivning finns i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 23/30
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Gemensamma krav
Beskrivning: Gemensamma krav som gäller för samtliga delområde.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1-1 - Ystad - Trafikpaket Väster
Beskrivning: Ystad delområde 1-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 1-2 - Ystad - Trafikpaket Öster
Beskrivning: Delområde 1-2 Ystad
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Del 1-3 - Ystad - Skolskjuts anpassad skola HT2025-
Beskrivning: Delområde 1-3 Ystad
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Del 1-4 - Ystad - Skolskjuts anpassad skola HT2024 - VT2025
Beskrivning: Delområde 1-4 Ystad
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Del 2-1 - Simrishamn - Paket 1
Beskrivning: Delområde 2-1 Simrishamn
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Del 2-2 - Simrishamn - Paket 2
Beskrivning: Delområde 2-2 Simrishamn